מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  ביטחון עצמי מבוסס: "לא לשים על מה שחושבים עליך!" האמנם?

  אודי ורפאל (שמות בדויים) – כל אחד מהם היה במצב של ביטחון עצמי אפסי, והצליח להתקדם ולפרוץ אל החיים.

  הסיפורים המלאים שלהם – בקישור הזה. 

  הסיפורים שלהם עוררו הרבה תגובות, וזו אחת מהן:

  "כל הכבוד להם, הם הצליחו להשתחרר מכל המחשבות הנוראיות האלה 'מה יחשבו עליי'! זה ביטחון עצמי אמיתי: לא לשים קצוץ על מה שחושבים עליך ולעשות רק מה שמתאים לך!"

  אודי ורפאל באמת הצליחו להשתחרר מֵהַ-"מה יחשבו עליי" האינסופי המעיק הזה. ובכל זאת, אי אפשר לומר שהם כבר "לא שמים" על מה שחושבים עליהם.

  הגישה שבשיטת רבדים ל-"מה יגידו" ולמה שמקובל ולא מקובל, היא שונה. וזוהי הגישה:

  לפי שיטת רבדים, האדם בעל הביטחון העצמי המבוסס אינו מתעלם מדעותיהם של אחרים ואינו מתכחש למוסכמות חברתיות, אלא לוקח אותן בחשבון ובוחר עד כמה להתחשב בהן.

  גם אם יחליט שלא – אין זה אומר שלא יתחשב במוסכמה חברתית אחרת או בקודים חברתיים אחרים. 

  לומר "לא אכפת לי מה חושבים עליי", ולהיות באימה ממה שחושבים עליך – אלה שני דברים שהם לכאורה הפוכים, אבל התוצאה שלהם זהה:

  האדם אינו מפעיל את המחשבה והרגש שלו-עצמו. לפי שיטת רבדים, אין זו דרכו של האדם בעל הביטחון העצמי המבוסס.

  דרכו של האדם בעל הביטחון העצמי המבוסס:

  הוא מודע לקודים החברתיים ולהתייחסות הסביבה להתנהגותו ולדבריו. הוא בוחר עד כמה לייחס לזה חשיבות והאם לשנות משהו בהתנהלותו או לא. אם ההתייחסות של הסביבה אינה לרוחו – הוא מתמודד עם זה.

  אודי ורפאל אינם אומרים "לא אכפת לי." הם בוחרים ומתמודדים.

  מי שרוצה ללמוד על הביטחון העצמי המבוסס וכיצד אנו יכולים ללוות את תלמידנו וילדינו, וגם את עצמנו, בדרך אליו – מוזמן להיכנס לקישור הזה. בהצלחה!!

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי