מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  "השיחה ביניכם מפתחת את יכולת החשיבה וכושר הביטוי של נועם"

  יש תלמידים שמתפקדים בשיעורים הפרטיים טוב בהרבה מאשר בכיתה. לעיתים, בכיתה הם לא מתפקדים כלל, מתנהגים כאילו לא אכפת להם, אומרים "לא יודע" או "לוֹיְ'דַת!" עוד לפני שהמורה מספיקה לומר משהו.

  מדוע בשיעור הפרטי זה אחרת? האם יש קסם מיוחד בעבודה הפרטנית? מתבקש לומר שאכן כך. מתבקש, ואני מודה שאף מפתה אותי לחשוב ואף לומר דבר מה בסגנון: "בכיתה הוא לא מצליח, ואצלי כן." אבל זו תהיה לא רק יוהרה אלא גם שגיאה גסה לומר כך, שגיאה שבעקיפין תגזול מהילד את יכולתו להתקדם ואת בניית הביטחון העצמי שלו. 

  הדרך הנכונה היא לשתף פעולה עם הצוות החינוכי; לשתף את הצוות בחקירה שלי לגבי הילד, ואם יש הסכמה מצד ההורים והילד – לשתף את המחנך/ת גם בהקלטות השיעורים. כך אני כמורה פרטי יכול לעבוד במשותף עם הצוות החינוכי ולהעניק לילד מעטפת מלאה, בשאיפה שהתפקוד של הילד בכיתה (ולעיתים – גם בהפסקה, בתקשורת עם הילדים האחרים) לא יהיה פחוּת מכפי שהוא מסוגל. וה"כפי שהוא מסוגל" הזה – גם בכך הילד יכול להתקדם. 

  בתמונה: מה שכתבה לי עמליה, מחנכת מעולה ומסורה, לאחר שצפתה בהקלטת שיעור עם נועם (השמות בדויים), ילד שתפקודו בכיתה ובהפסקה היה נמוך ביותר. לצערי יצא לי לדבר גם עם מורים (מועטים ביותר!), שניסו להמעיט בערכן של הצלחות מסוג אלה שעמליה מצביעה עליהן, וראו בכך "תחרות" עִמָּם. במצב זה היה קשה מאוד, אם כי אפשרי, להגיע לכך שהילד יבטא את התקדמותו גם בכיתה. שוב: קשה, אבל אפשרי. המחנכת הזאת, לעומתם, שמחה בשמחת ההצלחה של נועם, וכיום – אפשר לראות אותו מצליח כך גם בשיעור בכיתה וגם בקשר עם חבריו. 

   

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי