מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  מדוע התלמידים לא אהבו את הסיפורים האלה? ומה כן?

  סיפור הצלחה יפה, אני מאמין שתאהבו אותו, ואפשר גם ללמוד ממנו:
  פעם קיבלתי מייל ממישהי, נקרא לה נועה – היא כתבה שהייתה תלמידה שלי לפני כמה שנים, וזקוקה לעצה במשהו.
  זכרתי אותה היטב – היא למדה אצלי לשון לבגרות בכיתה י, וממש שמחתי שפנתה אליי. וזהו הסיפור שלה:
  נועה שירתה אז בחיל החינוך, לימדה "נערי רפול" (הופתעתי לגלות שעדיין אומרים כך…). היא ניסתה לעבוד איתם בעזרת סיפורים קצרים – להעשרה, ובכלל. "בחרתי סיפורים קצרים עם שפה פשוטה, אבל זה היה אסון! הם בכלל לא התחברו, זה לא דיבר אליהם, הם לא הבינו וגם לא רצו להבין מה קורה בסיפור."
  "אילו סיפורים בחרת עבורם?" שאלתי, והיא ענתה: "סיפורים של אתגר קרת, כי הם גם קצרים ובשפה פשוטה, וגם מצחיקים, מדליקים, מלאי דמיון, ובכלל – סיפורים כיפיים. לא בחרתי בסיפורים היותר כבדים שלו."
  "הבנתי את הבעיה," אמרתי לה, "וכדי שגם את תביני, תצטרכי להיכנס לראש שלהם ולראות את הדברים באופן שונה ממישהי כמוך. מבחינתך, אם אין מילים גבוהות בסיפור – אז הוא פשוט, קל לקריאה וקל להבנה. את רגילה לקרוא, מיומנת בקריאה ובקריאת סיפורים. לעומת זאת, מבחינת מי שאינו מיומן בקריאת ספרות יפה, לא רגיל בכך ולא בא מסביבה שרגילה בכך, לא רק המילים יכולות להיות קשות או קלות; גם הרעיונות, ובכלל – ההתרחשות. אצל סופר מהסוג של אתגר קרת, על מנת להבין את ההתרחשות, על מנת להבין את הבדיחה, ליהנות מהאירוניה – אני צריך להיות קורא-ספרים מיומן. אם אקרא את הדברים כפשוטם, בלי לעשות מה שקורא-ספרים מיומן יודע לעשות במהלך הקריאה – זה ייראה לי כאוסף של דברים חסרי קשר. גם הקטעים המצחיקים לא ייראו לי מצחיקים. זה אפילו ייראה לי ילדותי."
  "אז אין לי ברירה, רק להביא להם סיפורים… פשוטים, בלי שום דבר שהוא מעבר?"
  "הו לא! יש סיפורים קצרים שהם גם יפים ואיכותיים, גם מעניינים ומעוררי מחשבה, וגם – העלילה בהם מובנת לכולם, אפילו אם יש בה טוויסטים והפתעות. אלה הסיפורים שצריך לחפש."
  המלצתי לה על הסיפורים של או הנרי – וזה עבד מצוין! החיילים אהבו את הסיפורים, הזדהו עם הדמויות, התרגשו, צחקו – וגם למדו והתקדמו.
  וגם למורים אני ממליץ: כאשר אנו מחפשים חומרים לקריאה, נבדוק לא רק עד כמה הם איכותיים, אלא:
  נחשוב מתוך הראש של התלמידים שלנו, ונמצא תכנים שהם גם אהובים עלינו, גם איכותיים ומקדמים, וגם מתאימים לשלב שבו התלמידים שלנו נמצאים. בהצלחה שיהיה לכולנו.

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי