מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  "הוא הבין מצוין ושיחק איתי בדרך הביתה מהשיעור"

   

  אלון (שם בדוי) הגיע בשיעור הזה לפריצת-דרך בשני תחומים שאין קשר ביניהם: הבנה חברתית וגיאומטריה. ובאמת – איך אפשר לשזור שני תחומי-חיים כל כך שונים, בשיעור אחד?

  אז ככה: השזירה נעשית לא בין התחומים עצמם, אלא בין היבטים מסוימים של ההבנה הבסיסית של כל אחד מהם. 

  אלון התקשה מאוד להבין איך זה שגם מלבן הוא מקבילית, וגם מקבילית היא מקבילית. לאלון היה קשה, מאוד קשה, להבין מלכתחילה מהי מקבילית ומהי הקבלה בין ישרים, אז בוודאי שיהיה לו קשה להבין מהו הדבר הזה שאיננו מקבילית, אבל בעצם הוא כן. וכל מי שרוצה לומר: "אבל זה כל כך פשוט – מלבן זה סוג של מקבילית!", מוזמן ליצור אתי קשר, ואבהיר לו, כפי שהבהרתי להוריו המודאגים של אלון, מדוע לאלון, למרות שלא הייתה לו להבין כמה וכמה דברים אחרים, חלקם מסובכים, הבנת עניינים כאלה לא הייתה פשוטה כלל.

  כפי שאלון התקשה להבין כיצד מלבן יכול להיות סוג של מקבילית אבל בכל זאת להיות לא "סתם מקבילית", כך הוא התקשה להבין איך מישהו יכול להיות חבר, אבל לא "חבר טוב", ומדוע יש דברים שמתאים לעשות עם חבר-בנפש, ולא מתאים לעשות עם חבר "רגיל". משהו בסיסי בהבנה של עניינים כאלה – עצם ההכרה בכך שיש הבדלים, ושצריך להתחשב בהם, היה קשה עד מאוד לאלון. אני מבין את הקושי שלו היטב. אלון ואני חולקים אותו סוג של לקות למידה – NVLD, לקות למידה בלתי מילולית. אצלי הלקות מתבטאת בעיקר בחוסר תחושת זמן ומרחב, וגם קשיים מהסוג של אלון אינם זרים לי כלל, ובחלק מהמצבים החברתיים המתסכלים שאלון התנסה בהם – התנסיתי גם אני.

  אני לימדתי את עצמי להתמודד עם הלקות, ובהצלחה רבה. והיום – אני מלמד אחרים להתמודד ואף להתיידד עם הלקות הזאת. אלון הוא אחד הילדים שהייתה לי הזכות לעבוד איתם ולקדם אותם גם במישור הלימודי וגם במישור החברתי-רגשי.

   

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי