מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  מתמטיקה: איך ללמד כפל מספרים מכוונים כסיפור-חידה אינטראקטיבי?

  אז הינה ההמשך – דרך סיפורית-אינטראקטיבית שאפשר לשלב בשיעור על כפל מספרים מכוונים. אני עושה זאת כבר שנים, בווריאציות שונות, עם ילדים ומבוגרים. רגע! חשוב: יש כאן גם רובד שקשור להתנהגות ולבניית הביטחון העצמי.
  טוב, אז ככה:
  נניח שמישהו מחזיק משהו שאתם נורא-נורא רוצים, חפצים בו, משתוקקים אליו, והבן-אדם שמחזיק את מה שאתם כל כך רוצים, הוא…
  רגע!
  יש תלמידים, ילדים ומבוגרים, שאיתם אסתפק בקווים העלילתיים הכלליים האלה, ועם אחרים – אתן לילד להשתתף בבניית הסיפור: מהו הדבר שאתה משתוקק אליו, בונים את הדמות של האיש, המקום שבו הכול מתרחש… עפים על כנפי הדמיון – והכול מעוגן במסגרת ברורה. יש לכך חשיבות שאכתוב עליה במקום אחר.
  נמשיך בסיפור:
  נניח שמישהו מחזיק משהו שאתם נורא-נורא רוצים, חפצים בו, מש-תו-ק-קים אליו (נשלב גם קצת לימוד אוצר מילים בשיעור, מה יש), והבן-אדם שמחזיק את מה שאתם כל כך רוצים, הוא… בואו נאמר שאין לו בעיה לתת לכם את זה, אבל הוא לא ייתן מיוזמתו. הוא פסיבי… (לא כמוכם!) טוב, אז פשוט תבקשו, נכון? רגע… לא פשוט לבקש: הבן-אדם הזה – הוא מבין הכול, אבל הוא יודע להגיד רק מילה אחת: לא!
  מה תאמרו לו?
  יש כאלה שפותרים את זה תוך שניה, ויש לעומתם שמתחבטים ומתלבטים, ובסופו של דבר מבינים, ומגיעים למשהו בסגנון: "אתה לא רוצה לתת לי את זה?" "לא!" והינה, יצאנו מהמיצר (אוצר מילים…): לא לא = כן.
  אחר כך מרחיבים את זה, מדברים על שלילת-השלילה וחיוב-החיוב, וחוזרים בכיף לעולם החשבון והמספרים.
  רגע!
  ומה לגבי הרובד שקשור להתנהגות ולביטחון העצמי? איך זה בכלל יכול להיות קשור?
  על כך אכתוב בהמשך. מבטיח שיהיה מעניין.

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי