מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

בעיות רגשיות אצל מבוגרים

בעיות רגשיות אצל מבוגרים – מהן וממה הן נובעות?

בעיות רגשיות אצל מבוגרים יכולות להתבטא בכמה אופנים, העיקריים שבהם יפורטו בהמשך. בעיות רגשיות אצל מבוגרים, המקבלות מענה מלא בשיטת רבדים, הן כאלה הנובעות בעיקר מדברים כגון חוסר ידע או ידע חלקי, לקות למידה או הפרעת קשב וריכוז, כמו גם תפיסה שגויה של האדם את עצמו, ובעיקר את עצמו ביחס לאחרים. כל המפורט לעיל עלול לגרום למצבים של מבוכה ואי-הבנה – בין האדם לזולתו ואף בין האדם לעצמו – ולעורר תחושות ומחשבות מחלישות ובלתי נעימות. סובלים גם אתם מבעיות רגשיות אלו בחייכם הבוגרים? כדי לקבל על כך את המענה המקצועי והמקיף ביותר, מוזמנים לפנות אל ליאור דגן, אשר פיתח את שיטת רבדים.

בעיות רגשיות אצל מבוגרים –

השפעתן של הבעיות על תפקוד האדם ועל יחסו לעצמו ולסביבתו

בדומה למצב בקרב ילדים, גם הבעיות הרגשיות בקרב המבוגרים מונעות מהאדם לֵהָנוֹת מההנאות שהחיים מציעים לנו. אדם החווה בעיה רגשית המתבטאת במחשבות כגון "אני לא מספיק טוב", מתקשה לשמוח בהצלחותיו, ואף למצוא שמחה בהערכה מהסביבה. יתרה מזו, הדבר הופך למקור ללחץ ולחשש שיכול להגיע עד אימה של ממש, שמא ההצלחה היא מקרית, ורק תבליט כישלון עתידי. אדם בעל בעיה רגשית מתקשה לקבל מחמאות – מתייחס אליהן בביטול או אף בתוקפנות. הדבר יכול להגיע עד כדי מצב של "שמחה" בכישלון ואף חתירה לכישלון. הבעיה הרגשית יכולה להתבטא גם באופן לכאורה הפוך: בניסיון להדחיק את הספק המכרסם בו לגבי עצמו, האדם משבח את עצמו ללא מידה וללא טעם, ועסוק בחיפוש פגמים בזולתו. הדבר מונע ממנו שמחת חיים אמיתית, ומשפיע לרעה על יחסיו עם סביבתו.

זה מביא אותנו למקור נוסף לשמחה והנאה, שעבור האדם בעל הבעיות הרגשיות עלול להוות מקור לתסכול ולאי נעימויות: היחסים עם היקרים לנו. אדם העסוק בהשוואות בלתי פוסקות עם הסובבים אותו, מתקשה למצוא בכך שמחה. האינטראקציה עם חבריו, עם בני משפחתו ואף עם ילדיו, עלולה לְהֵחָווֹת כמתישה וכמתסכלת עבורו ועבורם.

התמודדות עם הבעיות הרגשיות בשיטת רבדים

ליאור דגן חוָה את הקשיים הללו ואת גילוייהם על בשרו, כלקוי זמן ומרחב, לקות המשפיעה על התפקוד היומיומי. ליאור פיתח תהליך התמודדות ובניית ביטחון עצמי בכדי להתמודד עם קשייו – לגלות את עצמו כאדם המסוגל לחוות שמחה אמיתית ולקיים קשרים מיטיבים עם היקרים לו. במהלך התקדמותו במחקר ובעבודה עם ילדים, בני נוער ומבוגרים, שִׁכְלֵל ליאור את התהליך ושילב אותו כחלק בלתי נפרד משיטת רבדים.

בתחילת התהליך ליאור מבצע אבחנה מדויקת של מקורות הבעיות הרגשיות. בהסתמך על האבחנה המדויקת בונה ליאור תכנית סדורה וברורה, תוך שיתוף מלא של המטופל. חשוב להדגיש: הדגש הוא על התמודדות מעשית ועל שיפור של ממש באיכות החיים. זהו שיפור שניתן לראותו בבירור ואף למדוד אותו בכלים שפותחו בשיטת רבדים.

מתמודדים גם אתם עם בעיות רגשיות בחייכם הבוגרים? מעוניינים להגיע לשורש הבעיה – ולקבל על כך את המענה המדויק? מוזמנים לפנות אל ליאור דגן, אשר פיתח את שיטת רבדים. כך, בזכות הניסיון האישי, הקישור הנכון בין מגוון נושאים, ידע רחב בתחום זה כמו גם חיבור לאנשים שונים באופיים – ליאור דגן יסייע לכם במקצועיות וברגישות הדרושה.

בעיות רגשיות אצל מבוגרים

רוצים ללמוד באווירה אחרת?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


הממליצים שלנו

מיכל אבס

ליאור חנך ילד יתום משני הוריו, עם קשיים לימודיים, חברתיים ורגשיים. ליאור חנך במסירות רבה, באכפתיות בולטת, תוך כדי הפגנת רגישות, הבנה ויצירתיות אף מעבר לנדרש. אין ספק ששנת חונכות זו תרמה מאוד לילד לשיפור בהרגשתו ומצבו.

מירי ק.

ליאור זורע בשומעיו את זרע הסקרנות והחשיבה , ומאפשר להם להצמיח כל אחד בעצמו את תובנותיו המתאימות לו.

לימור פרידמן

לראות את ליאור בהרצאה בפני קהל תלמידים זו חוויה רב חושית, מרתקת, מלמדת וממלאה את הלב שמחה. ליאור מצליח להעלות נושאים מורכבים בצורה מובנת שנחרטת בך ומעוררת בך התרגשות ומחשבה, ובה בעת מנחה ומכוונת אותך לעבר הכיוון הנכון בעבורך.

צביקה שחורי

ליאור מומלץ. אני מעל 20 שנה מחנך של תלמידים עם קשיים. ההמלצה על ליאור היא מהיכרות אישית/מקצועית עם יכולותיו לעשות פריצות דרך עם תלמידים, שרבים וטובים הרימו ידיים מול קשייהם.

עינת ו.

צפיתי בהרצאה של ליאור בבית הספר. הנושא היה מיוחד במינו, לא צפוי, היו הפתעות ו"טוויסטים" שהשאירו את הקהל במתח, והכריזמה של ליאור סחפה את הקהל. הדמויות שסיפר עליהן היו מרתקות. בסוף ההרצאה ליאור שילב דברים מהסיפור האישי שלו, וזה היה מרגש במיוחד.

רונית לביא

מורה משקיע, יסודי ומסור. למד את קשייו של בני והצליח לא רק ללמד אותו אלא גם להוכיח לו שהוא יכול ויודע. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

ד"ר יוסי גוטרמן

לליאור יכולת מקצועית מן המעלה הראשונה ומיומנות הוראה מצוינת, שבולטת בה הרגישות לדרכי חשיבתו של הלומד. בגישתו המקורית מצליח ליאור לעורר את התעניינותם ואף התלהבותם של תלמידיו. בעבודתו מגלה ליאור רצינות ואחריות ללא דופי, ומפתח יחסים מצוינים עם תלמידיו.

רות ולרי אטלן

ממליצה בחום! ראייה רב מערכתית שנשקפת בעבודה ייחודית מותאמת, הרואה את האדם כשלם. ליאור הוא אחד האנשים שמצליחים ללמד מתוך תפיסה מערכתית וכבוד האדם. שיטה שמובילה ללמידה משמעותית מהותית ולהפנמת ערכים.
חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי