מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

בעיות חברתיות אצל ילדים

יש לא מעט ילדים שחוֹוים קשיים חברתיים בדרגות שונות. הם מוצאים את עצמם לבדם בהפסקות, בלי חברים, ובמקרים רבים נראה גם קשר בין הקושי החברתי לקשיים אחרים – בעיקר בלימודים. אלא שלרוב, בעיות חברתיות אצל ילדים קשורות במיומנויות בסיסיות הדרושות לילד, ובהיעדרן הוא מתקשה ליצור קשרים חברתיים, בין השאר. שיטת רבדים, אותה פיתח ליאור דגן, מאפשרת לילד לרכוש את המיומנויות הללו, להתגבר על הקשיים, לעמוד באתגרים ולשפר את היכולות האישיות, הלימודיות והחברתיות שלו.

אבחון בעיות חברתיות אצל ילדים

ילדים בגילאים שונים מתמודדים עם קשיים ברמה החברתית או הלימודית, והיכולת שלנו לזהות את הקשיים הללו היא שתעניק להם את הכלים הנכונים ואת ההכוונה המתאימה. למעשה, אבחון בעיות חברתיות אצל ילדים עוזר לנו להבין את התמונה המלאה ביחס לנושאים כגון:

  • כישורי הקריאה והכתיבה של הילד
  • היכולת של הילד לקרוא מצבים חברתיים
  • היכולת של הילד לזהות רכיבים שונים ולחבר ביניהם לצורך הסקת מסקנות
  • שימוש נכון ביכולות אלה על פי צרכי הילד ובשליטתו המלאה

ככל שתהליך האבחון מתבצע באופן אישי, ממוקד ומדויק יותר, כך ניתן לאבחן בעיות חברתיות אצל ילדים. בזכות האבחון המדויק ניתן להגדיר גם תכנית עבודה ברורה שתעניק לילד ארגז כלים חיוני וסט של מיומנויות שיאפשרו לו להשתלב טוב יותר הן בתחום החברתי והן בתחום הלימודי. גישה זו מעניקה לילד הזדמנות אמיתית לרכוש את היכולות והמיומנויות הדרושות, והיא מבוססת על התפיסה לפיה הקשיים שחווה הילד אינם עובדה מוגמרת – אלא מצב שאפשר בהחלט לשנות עם הכלים הנכונים.

גישה זו קוראת תיגר על התפיסה המקובלת, המתבטאת באמירות נחרצות כגון: "זה האופי שלו!", או "ככה אני, לא יכול אחרת". זאת בעיקר לגבי ילדים שמתנהגים באופן שגורם לילדים אחרים להתרחק מחברתם, ובמיוחד בעלי הפרעת קשב וריכוז שאינם יודעים כיצד להתמודד עִמָּהּ. וריאציה ייחודית של שיטת רבדים מוקדשת לילדים ומבוגרים אלה.

טיפול בבעיות חברתיות אצל ילדים

אבחון בעיות חברתיות אצל ילדים הוא צעד בסיסי וחיוני, בוודאי כאשר הילד חווה אתגרים שונים במסגרת בית הספר או עם חבריו. הקושי בהבנת תכני הלימוד בכיתה וחוסר היכולת לזהות מצבים חברתיים בצורה נכונה – שני אלה עשויים להיות קשורים זה לזה, וטיפול מדויק בהם יאפשר לילד להתגבר על שני המכשולים שניצבים בפניו. שיטת האבחון של ליאור דגן לצד קביעת תכנית עבודה, המותאמת לצרכיו של הילד באופן אישי, זהו השילוב שמעניק לו את ההזדמנות לחולל שינוי של ממש בכל תחומי החיים.

בעיות חברתיות אצל ילדים

רוצים ללמוד באווירה אחרת?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


הממליצים שלנו

מיכל אבס

ליאור חנך ילד יתום משני הוריו, עם קשיים לימודיים, חברתיים ורגשיים. ליאור חנך במסירות רבה, באכפתיות בולטת, תוך כדי הפגנת רגישות, הבנה ויצירתיות אף מעבר לנדרש. אין ספק ששנת חונכות זו תרמה מאוד לילד לשיפור בהרגשתו ומצבו.

מירי ק.

ליאור זורע בשומעיו את זרע הסקרנות והחשיבה , ומאפשר להם להצמיח כל אחד בעצמו את תובנותיו המתאימות לו.

לימור פרידמן

לראות את ליאור בהרצאה בפני קהל תלמידים זו חוויה רב חושית, מרתקת, מלמדת וממלאה את הלב שמחה. ליאור מצליח להעלות נושאים מורכבים בצורה מובנת שנחרטת בך ומעוררת בך התרגשות ומחשבה, ובה בעת מנחה ומכוונת אותך לעבר הכיוון הנכון בעבורך.

צביקה שחורי

ליאור מומלץ. אני מעל 20 שנה מחנך של תלמידים עם קשיים. ההמלצה על ליאור היא מהיכרות אישית/מקצועית עם יכולותיו לעשות פריצות דרך עם תלמידים, שרבים וטובים הרימו ידיים מול קשייהם.

עינת ו.

צפיתי בהרצאה של ליאור בבית הספר. הנושא היה מיוחד במינו, לא צפוי, היו הפתעות ו"טוויסטים" שהשאירו את הקהל במתח, והכריזמה של ליאור סחפה את הקהל. הדמויות שסיפר עליהן היו מרתקות. בסוף ההרצאה ליאור שילב דברים מהסיפור האישי שלו, וזה היה מרגש במיוחד.

רונית לביא

מורה משקיע, יסודי ומסור. למד את קשייו של בני והצליח לא רק ללמד אותו אלא גם להוכיח לו שהוא יכול ויודע. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

ד"ר יוסי גוטרמן

לליאור יכולת מקצועית מן המעלה הראשונה ומיומנות הוראה מצוינת, שבולטת בה הרגישות לדרכי חשיבתו של הלומד. בגישתו המקורית מצליח ליאור לעורר את התעניינותם ואף התלהבותם של תלמידיו. בעבודתו מגלה ליאור רצינות ואחריות ללא דופי, ומפתח יחסים מצוינים עם תלמידיו.

רות ולרי אטלן

ממליצה בחום! ראייה רב מערכתית שנשקפת בעבודה ייחודית מותאמת, הרואה את האדם כשלם. ליאור הוא אחד האנשים שמצליחים ללמד מתוך תפיסה מערכתית וכבוד האדם. שיטה שמובילה ללמידה משמעותית מהותית ולהפנמת ערכים.
חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי