מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  פטנטים וכללי אצבע – מתי הם יעילים? דוגמה מלשון

  היי! ללמד לעומק, או שמספיק ללמד "פטנטים" ו-"כללי אצבע"? הינה דבר-מה שאמרתי בדיון על כך:

  כללי אצבע, פטנטים – הדברים האלה טובים ויעילים כל עוד אתה יודע את ההקשר הכללי ואת המשמעות של מה שאתה לומד. ניקח את תחום הלשון – בלשון אינך יכול להסתמך על כללי-אצבע במנותק מההקשר. דוגמה:

  נניח שלימדתי ש"אילו" מראה על תנאי ("אילו הייתי…. אז…"), ולעומת זאת – הביטוי "ואילו" מראה על קשר לוגי של עימות/השוואה ("דני גבוה, ואילו יוסי נמוך"). ונניח שאני לא טורח ללמד מה זה ה"עימות/השוואה" הזה, וסומך על כך שהתלמידים יזהו זאת כשיראו "ואילו".

  אז… אם הם ייתקלו במשפט "אילו היינו מספיקים ואילו היה לנו זמן, אז…" – במקרה זה הם יחשבו שיש במשפט קשר עימות/השוואה. לא תהיה להם שום אפשרות לדעת שזו טעות, ואם אגיד להם שזו טעות – אני עלול לערער להם את כל הביטחון, כי אותו "כלל-אצבע" שהשקיעו בלשנן אותו, וידעו אותו היטב, הופך לחסר ערך.

  אם התלמידים יודעים מהו קשר השוואה/עימות – אז אפשר להשתמש ב"פטנט". לפטנט יש ערך כשהוא תומך בידע, לא כשהוא מופיע כדבר בלעדי. 

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי