מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  "עשית שינוי משמעותי בביטחון שלו להתמודד עם מתמטיקה"

  שימי (שם בדוי) היה לקראת סיום השירות הצבאי או השירות הלאומי, כשאמו פנתה אליי. היא סיפרה שהוא רוצה ללמוד, להתקדם, ממש כָּמֵהַּ לזה, אבל… היא לא יודעת, מבולבלת. תמיד הוא כך בהתחלה, ואחר כך כלום. סיפרה לי על היסטוריה ארוכה של כישלונות במתמטיקה ובלמידה בכלל. סיפרה על מורים פרטיים שאמרו לה: "בטח שהוא יכול ללמוד! הכול בראש, הכול עניין של מוטיבציה!". כל שנות הלימודים של שימי היו רצופות שיעורים פרטיים, לעיתים היו מלחמות אתו כדי שיילך למורה הפרטי. חלק מהשיעורים היו בשיטות מוזרות ביותר… "ניסיתי הכול, הייתי מיואשת." "חבל על הילד, סתם סובל," היו שאמרו לה, "לא כולם יכולים ללמוד, ולא כולם רוצים."

  באותה שיחה ראשונה, קודם כל הרגעתי את האם, ונתתי לה מידע מבוסס:

  יש  אנשים שיכולים ללמוד, ואצלם "הכול בראש", הכול אצלם עניין של מוטיבציה. אם זהו מצבו של שימי, אני כמורה אבנה את המוטיבציה שלו יחד אתו, בתכנית סדורה בשיטת רבדים.

  יש אנשים שמסיבה זו או אחרת אינם יכולים ללמוד, לפחות לא את תכנית הלימודים הסטנדרטית. אם זה מה שמאפיין את שימי – נמצא מה כן מתאים בשבילו ויכול לקדם אותו. לשם כך אתייעץ עם אנשי מקצוע אחרים.

  ייתכן ששימי רוצה ללמוד, אך עקב קשיים וסבל שהוא חווה בלמידה, הרצון הופך לפחד ולהתנגדות – גם לכך שיטת רבדים נותנת מענה מלא. 

  שימי עבר אצלי תהליך אַמְבֶּ"ר – אבחנה מדויקת בשיטת רבדים. בעקבות זאת בניתי לו תכנית לימודים סדורה וברורה, שנותנת מענה גם ברמה הלימודית וגם בבניית הביטחון העצמי הלימודי ובכלל. למדנו לקראת בחינות הבגרות במתמטיקה ובלשון – שימי עבר את שתיהן בהצלחה. בתמונה: עדכון לאמו – אפשר לראות כאן איך פירקתי את חוסר ההבנה ליחידות שעם כל אחת מהן אפשר להתמודד. כך המוטיצביה נשמרת ומתגברת, והחרדה מופחתת בהדרגה עד שנעלמת לחלוטין.

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי