מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  זה שהבנתי את זה – לא אומר שאני מבין. איך זה מסתדר? יש לזה הסבר!

  אחת השגיאות הנפוצות שעלולות להיות לנו, לי ולעמיתיי המורים: מתן יתר חשיבות לכך שהתלמיד הבין את החומר בשיעור.
  לגבי תלמידים לקויי למידה, ולא רק לקויי למידה – עצם העובדה שהבנתי דבר מה בשיעור, אין בה כדי להבטיח שאבין זאת שוב בשיעור הבא או בכל הזדמנות אחרת. אני יודע זאת היטב מניסיוני – כך זה אצלי בדברים הקשורים ללקות שלי, וכבר קרה שאנשים נדהמו מכך ש"כבר הסברתי לך והבנת ועשית את זה! איך פתאום אתה לא מבין?"
  כפי שאצלי הדבר מתבטא בעיקר בדברים הקשורים למלאכת כפיים, תחום שבו אני מחויב לבנות את ההבנה שלי באופן ממושך על מנת שאוכל לשמרהּ וליישמהּ, כך גם תלמידיי – בין אם הם לקויי מרחב כמוני, ובין אם הם מתקשים בקריאה, במתמטיקה או באינטראקציה עם הסביבה. אחדד זאת: הבנת אחד מרכיבי התחום, ואף הבנה מלאה של כמה מרכיבי התחום, איננה מספיקה אם הקשר ביניהם איננו ברור.
  בעבודתי, ובעבודתו של כל מורה פרטי ראוי ללקויי למידה, חשוב מאוד שלא ייווצר מצב שכל שיעור הוא עולם נפרד ומנותק מהשיעורים האחרים. אין זה מונע מהשיעורים להיות מגוונים ושונים אלה מאלה – האתגר הוא שהשיעורים יהיו גם מגוונים, וגם שיעבור חוט מקשר ביניהם. וחשוב ביותר: המורה חייב להראות את הקשר הזה לתלמיד ולהוריו.

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי