מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  השתפרתי? לא! התקדמת.

  לפני המון שנים ביקרתי בבית ספר לילדים בסיכון. אחד מהם, בכיתה ג' כמדומני, התיידד אתי, וסיפר לי כל מיני סיפורים על עצמו. זכור לי היטב אחד הדברים שאמר: "אני כבר צריך פחות כדור. זה אומר שאני משתפר."
  הוא הביט בי וראיתי שהוא מחפש הערכה, מחמאה, התפעלות – ונתתי לו את זה. אבל לשמוע דבר כזה מהילד, בקול הילדותי שלו, היה לי מאוד מאוד קשה, אפילו מכאיב. ברגע הראשון, לא הבנתי מה כל כך קשה לי כאן.
  לא, לא העובדה שהוא נוטל כדורים. זה בסדר גמור, אינני נמנה עם המתנגדים לתרופות. מה שהכאיב לי, היה ה"אני משתפר" הזה. ילד לא צריך "להשתפר".
  ובכל זאת – הוא התכוון שהוא מתנהג או מתפקד טוב יותר מאשר קודם. כן, התנהגות יכולה להשתפר. גם ציונים יכולים להשתפר, וגם היחסים עם החברים. אבל לא הילד. הילד יכול להתקדם. כן, להתקדם זאת מילה שמתאים לי מאוד להשתמש בה לגבי ילד. "התקדמות" זה דבר חיובי, עם קונוטציה של תקווה להמשך חיובי. ואם יורשה לי כאיש-לשון: לבניין "התפעל" יכולה להיות משמעות של active ומשמעות של על-גבול ה-passive. "אני משתפר" – זה פסיבי לחלוטין. "אני מתקדם" – זה אקטיבי! יש לילד חלק נכבד בהצלחה הזאת.
  מה שסיפרתי התרחש, כפי שאמרתי, לפני המון שנים, ב-2002 אם אינני טועה. אך הזיכרון חי בי. לעולם אינני אומר לתלמיד "כל הכבוד, השתפרת!" הציון שלך השתפר, ההתנהגות שלך השתפרה, אבל אתה – לא "השתפרת". אני אומר לתלמיד: "כל הכבוד – אתה מתקדם!"

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי