מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  הניסיון שרכשתי

  הניסיון שרכשתי

  עבודה עם ילדים ומבוגרים לקויי למידה, ניהול צוות מורים, בניית תכניות לימודים ועוד

  כשהתחלתי ללמוד באוניברסיטה לא חשבתי כלל על הוראה, ובוודאי שלא על לקויי למידה – על כך לא ידעתי דבר. אבל באופן טבעי פנו אליי סטודנטים אחרים ושאלו אותי שאלות על החומר, גם בתחומים שאני עצמי לא למדתי, וכך התברר לי שאני יודע להסביר וללמד, ושאני אוהב את זה. עם הזמן התחלתי לעשות זאת תמורת תשלום, ונתתי שיעורים פרטיים לסטודנטים בקורסים של החוג ללשון (תורת הניקוד, ניתוח תחבירי מסורתי, תחביר העברית החדשה, לשון המקרא ועוד) ובערבית ספרותית. זו הייתה ההתחלה. ומאז:

  1996-1998: באוניברסיטת חיפה – הייתי מורה לערבית ספרותית ומדוברת ביחידה למעורבות חברתית, ומורה לערבית ספרותית בפרויקט סיוע לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים (לקויי למידה).

  1999-2001: הייתי מורה בפרויקט "קבוצות לומדות" במתנ"ס בקריית טבעון, בתחומים: אנגלית לחט"ב, לשון לבגרות ומתמטיקה לבגרות ברמת 3 יח' ו-4 יח'.

  1999-2002: עבדתי ב-"רום פרט צפון", מכינה קדם אקדמית ייחודית ללקויי למידה מעל גיל 18. הייתי מורה ללשון לבגרות, מורה לחיבור לבגרות, מורה למתמטיקה ברמת 3 יחידות תג"ת, מסייע ומתגְבר בכל המקצועות.

  2002-2006: ניהלתי צוות מורים לילדי צד"ל בבי"ס תיכון אזורי "גליל מערבי", ועסקתי בתגבור והכנה לבגרות במתמטיקה, בלשון, בהיסטוריה ובאנגלית לבני נוער לקויי למידה בכיתות י'-י"ב, וכן לילדי צד"ל. הייתי מורה גם בפרויקטים של בית הספר, כגון פרויקט ברנקו-וייס (2002-2003) ופרויקט אקדמיה (2005-2006).

  2003: עבדתי ביחידה לסיוע לסטודנטים לקויי למידה באוניברסיטת חיפה (יה"ל) כמורה עזר לקורסים של החוג ללשון והחוג להיסטוריה של המזה"ת, למיומנויות כתיבה ולמיומנויות אקדמיות (קריאת מאמר, התכוננות למבחן, חיפוש חומר לעבודה, כתיבה אקדמית, שימוש באינטרנט ובמחשב בכלל, וכו').

  2003-2006: הייתי מורה בפרויקט "קדם עתידים" בנהריה ובשלומי, עם תלמידים בכיתות ט'-י"ב, בתחומים: לשון, היסטוריה (לבי"ס חילוני ולבי"ס דתי), ספרות (לבי"ס חילוני ולבי"ס דתי), תנ"ך (לבי"ס חילוני), אזרחות, חיבור, אנגלית (5 יח') וערבית ספרותית (4 יח').

  2004-2005: הייתי מורה בבית רות, מכון לאבחון וטיפול בלקויי למידה בחיפה. עבדתי עם ילדים בכיתות ז'-ט' בתחומים אנגלית, מתמטיקה, פיזיקה, לשון וכישורי שפה וכתיבה, ועם ילדים בכיתות י' בהכנה לבגרות בלשון.

  2008: בניית תכניות למידה לתלמידים לקויי למידה בבי"ס "ברנקו–וייס מרום הגליל", בי"ס תיכון (חט"ע) לנוער בסיכון; תגבור לימודי במתמטיקה, באנגלית, בלשון, בהיסטוריה ובאזרחות

  2009: הדרכת צוות המורים בביה"ס היסודי רמת אביב ג' לגבי עבודה עם ילדי פליטים מדרפור – הקניית קריאה, הפחתת אלימות עד רמת אפס.

  2012: הוראת ערבית מדוברת וספרותית בישיבה התיכונית אביר יעקב בנהריה

  2014-2018 כולל: הוראה לכיתות ט'-י"ב בתיכון וולדורף בהרדוף – בכל התחומים שאני בקיא בהם, ובעיקר בלשון לבגרות ובאנגלית לבגרות. בית הספר פועל בגישה האנתרופוסופית – מאוד מאוד מומלץ להכיר אותה.


  ומה עוד? כמובן, עבודתי השוטפת עם ילדים, בני נוער ומבוגרים במסגרת העסק העצמאי, החל מסוף 2005. ואמנם בכל אותן מסגרות אני הייתי זה שבאופן רשמי "לימד", אך אני חייב לציין שהילדים, בני הנוער וגם המבוגרים שלימדתי – לימדו גם אותי, ואני עדיין משתדל ללמוד מכל אחד. תמיד אפשר ללמוד עוד – יש ובשיעור עם ילד אני לומד עקרונות חדשים בחשבון או בעברית, וכמעט בכל יום אני לומד מתלמידיי עוד לגבי סובלנות, סבלנות, הקשבה, קבלת האחר, שמחת חיים ואהבה.

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי