מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  "ההתקדמות וההסבר לה מספקים ביטחון בתהליך הצפוי וציפייה להמשך"

  משוב נהדר ממחנכת נהדרת. חשוב לציין: השיעורים מוקלטים/מצולמים ונשלחים להורים, ובמקרים שזה נדרש – גם למורה בבית הספר, אך ורק בהסכמתם המוחלטת של התלמיד והוריו! "הסכמתם המוחלטת" זה לא סתם ביטוי – אם יש בי ספק קל-שבקלים בכך שהסכמת התלמיד והוריו ניתנה בלב שלם – אין צילום ואין הקלטה. כבוד האדם – במקום הראשון! 

  אבנר (שם בדוי) והוריו הסכימו בשמחה לשיתוף המחנכת – הם ידעו שאפשר לבטוח בה לחלוטין. ובאמת, מפעים להיווכח עד כמה היא היטיבה להבין את הערך של כל דבר שעשיתי בשיעור, ואת ערכו הרב של דו"ח האַמְבֶּ"ר – האבחנה המדויקת בשיטת רבדים. וכפי שכתבה, אכן לכל דבר שמתרחש בשיעור, גם לשיחת חולין לכאורה, יש משמעות ויש חלק בהתקדמות של הילד. 

  אני רוצה להתמקד במשפט אחד שהיא כתבה: "ההתקדמות וההסבר לה מספקים ביטחון בתהליך הצפוי וציפייה להמשך." החשיבות כאן עצומה – חשוב עד מאוד שאני כמורה אבהיר להורים, וגם לילד, באופן מותאם כמובן, את ההתקדמות הצפויה, את שלבי ההתקדמות, ואת משמעות הדברים שאנו עושים. שקיפות ושותפות מלאה בתהליך – עיקרון חשוב ביותר בשיטת רבדים!

  עוד כתבה המחנכת: "איזה רעיון מבריק לתת לאבנר לחפש שגיאות כתיב ובכך לאלץ אותו לעצור, להתבונן, להתעכב, להיות סבלן, לחפש, להבין, ללמוד עוד דבר חדש". ב-די-יוק! דרך למידת הכתיב הנכון אפשר ללמוד בהדרגה את כל מיומנויות כישורי-החיים הללו, וללמוד ליהנות מהן. אני שומע הרבה דעות בסגנון "במקום ללמד כתיב או מתמטיקה, עדיף שילמדו לשתף פעולה, להתמודד…" נכון, אבל – למה "במקום"? מה שאני מיישם בשיטת רבדים: יחד עם לימוד כתיב, מתמטיקה, אנגלית ועוד – לומדים ערכים לחיים וכישורי חיים, מתרגלים אותם ונהנים מהם! 

   

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי