מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  ביטחון עצמי נמוך או ביטחון עצמי מופרז? ביטחון עצמי בלתי מבוסס!

  מהו התנאי ההכרחי לכך שהילדים שלנו יהיו בעלי ביטחון עצמי מבוסס?
  קודם כל, נבין מהו הביטחון העצמי הבלתי מבוסס. בשיטה שפיתחתי, שיטת רבדים, גם הביטחון העצמי שאנו נוהגים לכנות "מופרז" – הוא ביטחון עצמי בלתי מבוסס, ואינו שונה במהותו מהביטחון העצמי הנמוך.
  נניח שילד רוצה לשבת על ספסל, ועל אותו ספסל יושבים כבר כמה ילדים, ויש רווחים ביניהם, כך שהוא לא בטוח אם יש מקום גם בשבילו. ילד בעל ביטחון עצמי מבוסס פשוט יבוא וייצור אינטראקציה עם הילדים האחרים – ישאל, יבדוק, יבקש מהילדים לזוז קצת. אם יתברר שבאמת יש מקום עבורו – הוא יתיישב. אם לא – הוא כבר יסתדר, וימצא פתרון אחר.
  ילד שהביטחון העצמי שלו אינו מבוסס, פשוט לא יידע מה לעשות. ייתכן שהוא ינסה לשאול, אבל – המילים יסתבכו לו. הוא יתחיל לדבר ויגלה לחרדתו שהוא אומר דברים לא מובנים, שהילדים האחרים מסתכלים בו בתמיהה. ייתכן שהוא בכלל לא יגיע למצב של פנייה לילדים, אלא יעמוד מולם תוהה זמן רב ויחשוב – איך אגיד להם… מה בדיוק להגיד…
  עם הזמן, הילד כבר לא ינסה לפנות לילדים האחרים, ואף לא יגיע לשלב של תהייה מה להגיד, אלא פשוט – כמובן מאליו, יוותר.
  ומה עם ילד ש… בלי לשאול אף אחד פשוט יתיישב על הספסל, ידחַף את הילדים האחרים ואפילו יפיל אותם, ויתיישב קרוב לאמצע – דווקא! הוא יפגין ביטחון עצמי מופרז. גם הילד הזה פשוט לא יודע איך לגשת, מה לומר, איך אפשר להשיג את מטרותיך בנעימות ובפשטות.
  גם הילד בעל הביטחון העצמי הנמוך וגם הילד בעל הביטחון העצמי המופרז – כל אחד מהם מרגיש צורך "להצדיק" את התדמית שלו. וכך הילד "הנמוך" יסגל לעצמו התנהגות מבוישת, ואילו הילד "המופרז" יתנהג תמיד באלימות. עם הזמן, כל אחד מהם כבר ישכח איך התחיל כל העניין, ויחשוב שזהו האופי שלו. יתייג את עצמו. גם הסביבה תחשוב כך, ותתייג כל אחד מהם. המצב הגרוע ביותר הוא, שמתחילים לראות את התיוג כחיובי.
  אנו עלולים לעשות טעות איומה, ולחשוב שהילד "הנמוך" הוא "ילד טוב, מתחשב". ועוד טעות איומה: אנו עלולים לומר על הילד "המופרז": "איזה ביטחון עצמי יש לו! הוא יצליח בחיים!". וכל אחד מהילדים ימשיך להתנהג כך…
  אז מהו התנאי, ומהי האחריות שלנו, לבניית ביטחון עצמי מבוסס? קודם כל: כל התנהגות שלילית של הילד, כלפי אחרים או כלפי עצמו – נבין, אך לא נקבל. אני מבין שוויתרת כי לא ידעת מה לומר, אבל אני אעזור לך שלא לוותר בפעם הבאה. אנו מבינים מדוע דחפת, מדוע הכית – אבל אסור לך לעשות זאת. אסור לך להפעיל אלימות בשום מידה. אנו נעזור לך להביע את עצמך ללא אלימות. בשני המקרים זה לא יהיה קל, זה ידרוש עבודה רבה מאיתנו ומהילד, אך אנו לא נוותר. נשיב את הילד שלנו להיות מי שהוא באמת.
  אם אנו מזהים שילדינו מתקשים להביע את עצמם – אנו חייבים לעזור להם ללמוד איך עושים זאת. במקרים רבים נגלה שאיננו יכולים לעשות זאת בעצמנו. לא נהיה נבוכים מכך, לא נוותר, ונפנה לעזרה.

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי