מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  ביטחון עצמי מבוסס: פרפטומוביל!

  בשיעור הראשון בקורס המקוון בשיטת רבדים מוזכר מודל הפרפטומוביל – מושג ייחודי לשיטת רבדים. התוודעתי למילה "פרפטומוביל" לראשונה בספר "ג'ים ונהג הקטר" (או בהמשכו "ג'ים וכנופיית ה-13?" אינני זוכר) מאת מיכאל אנדה (שמככב בעיקר בשיעור השני). בכל אופן – שני הספרים, וכל ספריו של מיכאל אנדה, מומלצים במיוחד.

  מהו פרפטומוביל? הכוונה לכלי רכב שמניע את עצמו בכוחות עצמו. ג'ים ונהג הקטר עשו זאת באמצעות שני מגנטים שהיו מקובעים לגג הקטר – המגנט הגדול משך את המגנט הקטן ואתו את הקטר כולו…

  האדם בעל הביטחון העצמי המבוסס הוא סוג של סוּפֶּר-פֶּרְפֵּטוּמוֹבִּיל: הביטחון העצמי המבוסס שלו מניע אותו להתנהל טוב יותר מול עצמו ומול אחרים, וזה מבסס ומחזק עוד את הביטחון העצמי שלו, מה שמניע אותו ביתר שאת להתנהל טוב יותר, וחוזר חלילה והולך ומתגבר.

  איך מגיעים לכך? בעזרת "הצלחות קטנות"? הצלחות גדולות? ובכן, כל הצלחה יכולה לתמוך בתהליך, אך כל ההצלחות בכללותן אינן לב-לבו של העניין. ביטחון עצמי שנסמך על הצלחות בלבד הוא רעוע, שהרי לא כולנו מצליחים בכל דבר כל הזמן. בנוסף: גם לאדם בעל הביטחון העצמי המבוסס יכולים להיות כישלונות ומשברים.

  מה שמאפיין את האדם בעל הביטחון העצמי המבוסס:

  • מייחס חשיבות לרגשותיו ולמחשבותיו, בלא להתעלם מרגשותיהם וממחשבותיהם של אחרים.
  • מודע לנורמות החברתיות ואינו מתעלם מהן – אך אינו מגדיר את עצמו לפיהן.
  • יציבות פנימית: בטוח בערכיו ומחזיק בהם גם במצבים משתנים. 
  • יציבות חיצונית: שואף להתנהג לפי ערכיו והשקפותיו גם במצבים משתנים.
  • מכיר במציאות, מכיר בחוזקותיו ובחולשותיו.
  • שילוב המאפיינים הקודמים: בוחן את הנורמות החברתיות על פי ערכיו, ובוחר במודע איך לנהוג בהתייחס אליהן .
  • יודע להבחין בין סיטואציה בודדת למצב מתמשך.

  אדם בעל ביטחון עצמי פנימי מבוסס מתייחס בכבוד לאחר – לבני אדם, לבעלי חיים ולסביבה – ומצפה ליחס של כבוד מהאחר כלפיו. 

  ושוב – איך מגיעים לכך? הכול כאן, בקורס המקוון.

   

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי