מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  "אתה עוזר לו למצוא ולהכיר את עצמו. אתה הפוקוס שלו"

  תומר (שם בדוי) טבע במידע – לא רק מידע אמיתי, אלא גם מידע יציר-דמיונו. לכל בעיה היו לו המון אופציות יצירתיות לפתרון, אבל אף אחת מהן לא התאימה למציאות שהוא חווה. האם תומר לא רואה נכון את המציאות? נראה שכן. נראה שהוא, כפי שאמרה לי המורה שלו, "שקוע בספרים ובסרטים שלו, עד שהוא לא יכול להבדיל בינם לבין המציאות, והוא הולך לאיבוד. אין לו פוקוס". 

  זה אכן נראה כך. נראה ברור שזה כך. אבל – לא. 

  בשיעורים הראשונים היה קשה מאוד. תומר התבצר בעמדותיו והשתדל להיראות כאילו דבר לא מציק לו באמת, כאילו הוא יודע בדיוק כיצד להתגבר על כל בעיה, וכאילו הוא בכלל לא מבין מה פתאום הוא צריך עזרה. הוא גם לא הפסיק לעשות "name-dropping" – להשליך לחלל האוויר מושגים ושמות מעולם הספרות והמוזיקה, בתקווה שיַּצליח ליצור גם בי, כמו במטפלים קודמים, את הרושם ש…"תומר כל כך חכם – הוא מהגאונים האלה שפשוט אי אפשר להבין אותם!". 

  באותו שיעור, שהמורה כתבה עליו כל כך יפה, הכרתי את כל המושגים והיה לי מה לומר על כל אחד מהם, אך לא בכל השיעורים זה היה כך. וכשהיו מושגים שלא הכרתי – ביקשתי שיספר לי על כך, וגם שיסביר את הקשר לנושא שאנו עוסקים בו. תומר תמיד נלהב לספר ולהפגין את הידע שלו, אבל הבקשה השנייה הביכה אותו. עם ההתקדמות בשיעורים – הפגין את הידע (המרשים ביותר) שלו רק כאשר זה אכן תרם לשיחה ולהבנה, ולא סתם על מנת להתפאר. את הניסיונות ליצור בי את הרושם "תומר גאון" – זנח לחלוטין. 

  ומה לגבי תפיסת המציאות של תומר? האם תומר הוא סוג של "דון קיחוטה", שדעתו מבולבלת מרוב ספרים וסרטים? לא. תומר ידע היטב להפריד בין המציאות לדמיון, ואף ידע שהפתרונות היצירתיים-כביכול שהמציא לבעיותיו, אינם ישימים. הוא שקע בהם מכיוון שהיה בטוח שהוא לא מסוגל להתמודד באמת עם הדברים שכל כך העיקו עליו. הפנטזיות שתכנן לפרטי-פרטים גם הרשימו מאוד את הוריו ומוריו וסחטו תגובות מתפעלות בסגנון "איזה ראש יש לו… אני בחיים לא הייתי חושב על זה…"; וגם – "חסכו" ממנו את הצורך לפעול ולהתמודד באמת עם המצב. 

  במהלך עבודתי אתו, תומר הגיע להבנה מלאה של מצבו. והיום – תומר עדיין נהנה להמציא התרחשויות מטורפות, ובעתיד בוודאי יהיה יוצר פורץ-דרך בקולנוע או בתיאטרון, או אולי בתחום שהוא-עצמו יפַתח. אך הוא לא יעשה זאת על מנת לעורר רושם ולהמציא לעצמו תדמית. הוא כבר לא זקוק לכך. יש לו גם הכלים וגם הביטחון המבוסס להתמודד עם אתגרי המציאות. ואם מדובר באתגר שאין בכוחו להתמודד עמו לבדו – יש לתומר הכלים והביטחון המלא לבקש עזרה.

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי