מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  "אכן השינוי ניכר"

  "אכן השינוי ניכר" – על איזה שינוי מדבר אבא של עומר (שם בדוי), ומהי האיכות הנסתרת שהוא סקרן לגביה?

  בתהליך בניית הביטחון העצמי עומר גילה מהן איכויותיו, ולמד איך לשלב אותן בהתנהגותו וביחסו לעצמו ולסובבים אותו. חלק מהדברים שהיו חדשים לאבא של עומר: עומר פחות ופחות נמנע מלהתמודד עם קשיים, יותר שיתף את הוריו ברגשותיו, פחות נכנס לעימותים ולסכסוכים. כך זה כשהילד, או המבוגר, מגלה מהן איכויותיו – גם ילד שקודם לכן… "איזה איכויות? כאילו שיש בי משהו טוב בכלל!". 

  ומהי האיכות הנסתרת? אם אני זוכר נכון, מדובר היה ביכולת של עומר להביע אמפתיה לחבר במצוקה. ומדוע היא הייתה נסתרת? זאת משום ששיטת רבדים מאפשרת לי להקפיד על כך שכל דבר יבוא בזמנו, ושלא להקדים את המאוחר. בניית הביטחון העצמי בשיטת רבדים נעשית בתכנית סדורה ומדורגת, המבוססת על אבחנה ייחודית שאני עושה לילד. לפי מה שהתגלה באבחנה הייחודית – עומר היה צריך לעבור כמה שלבים עד שיוכל גם להאמין שהאיכות הזאת, הבעת האמפתיה לחבר במצוקה, באמת קיימת בו, ועד שיוכל ליישם אותה. 

  היום עומר מודע היטב לאיכויותיו – ובעזרת הכישורים החברתיים שלמד במהלך עבודתנו, הוא יכול ליישם אותן באופן מלא. אם תזכו לפגוש אותו, לא תוכלו להאמין שפעם הוא אמר על עצמו "כאילו שיש בי משהו טוב בכלל", ושאחרים היו בטוחים ש… "עומר – לא מעניין אותו כלום חוץ מעצמו!". וכמו עומר – פגשתי כבר עוד כמה ילדים, שזה מה שהאחרים, ואף הם עצמם, היו בטוחים לגביהם. כמו אבא של עומר, גם ההורים של אותם ילדים סירבו לוותר להם, סירבו לוותר עליהם, וזכו לגלות את הילדים שלהם מחדש.  

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


   הממליצים שלנו

   איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

   ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

   רונית ל.

   ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

   איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

   ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

   אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

   מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

   לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

   הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

   אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

   ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

   לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

   אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

   אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

   ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי