מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  מורה פרטי להוראה מתקנת

  ליאור דגן הינו מומחה בכיר ללקויי למידה, מומחה בכיר ללקויי קריאה, מורה מומחה ללשון – ובעצמו לקוי מרחב וזמן.

  בהיותו איש מחקר וגם איש שטח, ליאור מתבסס בעבודתו על:

  • ניסיון רב בעבודה עם ילדים, נוער ומבוגרים במסגרות שונות החל משנת 1996: בכל מסגרת הופנו לליאור בעיקר ילדים ומבוגרים שמסיבה זו או אחרת לא יכלו לקבל מענה מהמערכת. בכל מסגרת עבד ליאור לא רק עם התלמידים אלא גם בייעוץ והכוונה לאנשי הצוות, בעיקר בנוגע ללקויי למידה.  חלק מניסיונו של ליאור בפירוט – בקישור זה.
  • השכלה אקדמית רשמית ובלתי רשמית: תואר ראשון, תואר שני והשתלמויות מטעם משרד החינוך. במסגרת עבודת הגמר של התואר השני (תזה) ביצע ליאור מחקר פורץ דרך בתחום לקות הקריאה. התחומים שלמד ליאור באקדמיה ובהשתלמויות הם מגוונים ביותר, וכוללים הוראת לשון, היסטוריה ואנגלית, כמו גם תחומים הקשורים לעולמו הרגשי של התלמידים, למצוקותיהם ולתקשורת מיטיבה עימם. בנוסף, ליאור מתעדכן באופן עצמאי במחקרים ובכתבים של חוקרים ואנשי שטח איכותיים וידועים. עיקר השכלתו הרשמית של ליאור בפירוט – בקישור זה.
  • חקר גישתו של יאנוש קורצ'ק: היסוד של שיטת רבדים מצוי בפרק "על הדקדוק" בספרו של קורצ'ק "ילד הטרקלין", אותו קרא ליאור בנעוריו. במהלך השנים חקר ליאור באופן עצמאי את דרכו של קורצ'ק, ובשנים האחרונות הוא עושה זאת בשיתוף פעולה עם המכון החינוכי הישראלי ע"ש יאנוש קורצ'ק. ליאור משלב את גישתו של קורצ'ק בתקשורת שלו עם תלמידים והורים. בנוסף, יאנוש קורצ'ק וגיבורי ספריו "מככבים" בקורס המקוון בשיטת רבדים.
  • ניסיונו האישי של ליאור כלקוי למידה בעצמו: ליאור הוא לקוי מרחב וזמן, לקות שמשפיעה על כל תחומי החיים. ליאור חווה בעצמו את החוויות של לקויי הלמידה, החל מתחושות ומחשבות כגון "כולם מצליחים, לכולם זה קל, ורק אני…" ועד התנהגויות ואמירות, חלקן קיצוניות, המבטאות באופן לא מודע את מצוקתו של האדם החווה קושי. ליאור פיתח יכולת להסביר זאת לא רק להורי התלמיד ולמוריו, אלא גם לתלמיד עצמו.

  בהסתמך על כל אלה ליאור בנה דרכים ייחודיות גם להוראת חומר לימודי לילדים ולמבוגרים, גם להבנת עולמו הרגשי של התלמיד, ובמיוחד – לבניית ביטחון עצמי.

  מורים והורים שרוצים לקבל מידע לגבי הקורס המקוון בשיטת רבדים מוזמנים ללחוץ על הקישור.

  היתרונות שלנו

  קישור בין תחומי ידע מגוונים

  ניסיון אישי כלקוי למידה

  התעדכנות מתמדת במחקר

  מציאת הנתיב לליבו של האדם

  הגעה להתקדמות משמעותית

  רוצים ללמוד באווירה אחרת?

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

   מורה פרטי להוראה מתקנת מקצועי

   את הקושי שחווה הילד בבית הספר ניתן להסביר בדרכים רבות ומגוונות. יש מי שחווה קשיים התפתחותיים או סביבתיים, חינוכיים או דווקא רגשיים. כך או כך, אין ספק שהקושי המתגלה בגיל צעיר עשוי להמשיך ולהשפיע באופן משמעותי מאוד על הילד ועל יכולות הלמידה שלו גם בהמשך. ליווי אישי של מורה פרטי להוראה מתקנת יכול לחולל את השינוי המיוחל, בזכות הכלים הנכונים והליווי המקצועי. זוהי המטרה העומדת לנגד עיניו של ליאור דגן, המלווה ילדים ומבוגרים רבים בתהליך הזה, ורואה אותם מתמודדים טוב יותר עם האתגרים והקשיים, תוך שהם צוברים ביטחון ותחושה מופלאה של ערך עצמי. בשיטת רבדים, הקניית הכלים ללמידה ולהתמודדות משולבת בבניית ביטחון עצמי מבוסס. כך הילד זוכה לא רק בתוצאות בשטח, המתבטאות בשיפור בתחומים לימודיים, אלא גם בתהליך משמעותי המשפיע לטובה על איכות חייו. נציין, כי גם מבוגרים יכולים להתקדם מבחינת הלמידה וההשכלה, כמו גם במישור הביטחון העצמי.

   המטרות של מורה פרטי להוראה מתקנת

   מורה פרטי להוראה מתקנת יכול להעניק לילד, כמו גם למבוגר, כלים נפלאים שהוא לומד ליישם בהתמודדות עם הקשיים שהוא חווה מדי יום. לאחר בדיקה מדויקת ויסודית, ובאמצעות תכנית עבודה מוגדרת, ניתן להשיג מטרות מיטיבות. ניתן להעניק לילד כלים להתמודדות עם הקשיים השונים, למשל עם ההתנהלות בצילן של הפרעות קשב וריכוז. בנוסף, הוראה מתקנת איכותית מעניקה לילד כלים לפתירת בעיות בכוחות עצמו, תוך טיפוח תמידי של היכולות הנדרשות ליישום כלים אלה . עוד מקבל הילד ארגז כלים להתמודדות עם הדרישות האקדמיות, וכן לשינוי ולשיפור ההתנהגות, אם נדרש, ואף לביסוס הביטחון העצמי. מעבר לכך, המענה המקצועי המקיף שמציע ליאור דגן, מסייע גם למבוגרים בכל הנוגע למספרים ולביצוע חשבון "פשוט". ישנם מבוגרים המתקשים בכך, כמו גם בהבנת דברים כמו אחוזים, שברים, יחידות זמן ועוד. בדומה לקשיי קריאה וכתיבה, גם קשיים אלה גורמים למצבים מביכים, להימנעות מפעילויות שונות, לאי-הבנות תמידיות עם הסביבה, לפגיעה בעצמאות ומתוך כך לפגיעה בביטחון העצמי ובתחושת הערך העצמי. בשיטת רבדים יוכלו אותם מבוגרים להתמודד עם קשייהם על כל השלכותיהם. כך, הם יוכלו לבסס את הביטחון שלהם – ולראות תוצאות במגוון תחומי חייהם. אין ספק, זיהוי הקשיים שניצבים בפני הילדים והמבוגרים, זהוי גורמי הקשיים, בהצטרף לאיתור נקודות החוזקה, כל אלה מאפשרים בניית תכנית עבודה אישית שמתאימה לצרכים של המטופלים באופן מדויק. זוהי מטרתו העיקרית של המורה הפרטי, ובעבודה נכונה ניתן לראות התקדמות הדרגתית תמידית.

   מורה פרטי להוראה מתקנת בשיטת רבדים

   עם שנים של ניסיון, בהסתמך על עבודת מחקר מעמיקה, ובעזרת עיבוד חוויותיו האישיות כלקוי מרחב, ליאור דגן מלווה תלמידים רבים ליעדיהם האישיים והלימודיים. זאת מתוך ההבנה כי תפקידו של מורה פרטי להוראה מתקנת הוא להעניק לילד ולמבוגר את ארגז הכלים הדרוש לו כדי לגבור על הקשיים, לפתור בעיות שונות ולהתמודד באופן מיטבי עם תחומי הלימוד השונים ועם הדרישות של בית הספר וצוות המורים, עולם ההשכלה האקדמית כמו גם שוק העבודה. כשהשינויים הללו מגיעים מתחולל פלא של ממש, ולצד הציונים שעולים והיכולות האקדמיות שמשתפרות, גם הערך העצמי והביטחון מזנקים.
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי