מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

הניסיון שרכשתי

הניסיון שרכשתי

עבודה עם ילדים ומבוגרים לקויי למידה, ניהול צוות מורים, בניית תכניות לימודים ועוד

כשהתחלתי ללמוד באוניברסיטה לא חשבתי כלל על הוראה, ובוודאי שלא על לקויי למידה – על כך לא ידעתי דבר. אבל באופן טבעי פנו אליי סטודנטים אחרים ושאלו אותי שאלות על החומר, גם בתחומים שאני עצמי לא למדתי, וכך התברר לי שאני יודע להסביר וללמד, ושאני אוהב את זה. עם הזמן התחלתי לעשות זאת תמורת תשלום, ונתתי שיעורים פרטיים לסטודנטים בקורסים של החוג ללשון (תורת הניקוד, ניתוח תחבירי מסורתי, תחביר העברית החדשה, לשון המקרא ועוד) ובערבית ספרותית. זו הייתה ההתחלה. ומאז:

1996-1998: באוניברסיטת חיפה – הייתי מורה לערבית ספרותית ומדוברת ביחידה למעורבות חברתית, ומורה לערבית ספרותית בפרויקט סיוע לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים (לקויי למידה).

1999-2001: הייתי מורה בפרויקט "קבוצות לומדות" במתנ"ס בקריית טבעון, בתחומים: אנגלית לחט"ב, לשון לבגרות ומתמטיקה לבגרות ברמת 3 יח' ו-4 יח'.

1999-2002: עבדתי ב-"רום פרט צפון", מכינה קדם אקדמית ייחודית ללקויי למידה מעל גיל 18. הייתי מורה ללשון לבגרות, מורה לחיבור לבגרות, מורה למתמטיקה ברמת 3 יחידות תג"ת, מסייע ומתגְבר בכל המקצועות.

2002-2006: ניהלתי צוות מורים לילדי צד"ל בבי"ס תיכון אזורי "גליל מערבי", ועסקתי בתגבור והכנה לבגרות במתמטיקה, בלשון, בהיסטוריה ובאנגלית לבני נוער לקויי למידה בכיתות י'-י"ב, וכן לילדי צד"ל. הייתי מורה גם בפרויקטים של בית הספר, כגון פרויקט ברנקו-וייס (2002-2003) ופרויקט אקדמיה (2005-2006).

2003: עבדתי ביחידה לסיוע לסטודנטים לקויי למידה באוניברסיטת חיפה (יה"ל) כמורה עזר לקורסים של החוג ללשון והחוג להיסטוריה של המזה"ת, למיומנויות כתיבה ולמיומנויות אקדמיות (קריאת מאמר, התכוננות למבחן, חיפוש חומר לעבודה, כתיבה אקדמית, שימוש באינטרנט ובמחשב בכלל, וכו').

2003-2006: הייתי מורה בפרויקט "קדם עתידים" בנהריה ובשלומי, עם תלמידים בכיתות ט'-י"ב, בתחומים: לשון, היסטוריה (לבי"ס חילוני ולבי"ס דתי), ספרות (לבי"ס חילוני ולבי"ס דתי), תנ"ך (לבי"ס חילוני), אזרחות, חיבור, אנגלית (5 יח') וערבית ספרותית (4 יח').

2004-2005: הייתי מורה בבית רות, מכון לאבחון וטיפול בלקויי למידה בחיפה. עבדתי עם ילדים בכיתות ז'-ט' בתחומים אנגלית, מתמטיקה, פיזיקה, לשון וכישורי שפה וכתיבה, ועם ילדים בכיתות י' בהכנה לבגרות בלשון.

2008: בניית תכניות למידה לתלמידים לקויי למידה בבי"ס "ברנקו–וייס מרום הגליל", בי"ס תיכון (חט"ע) לנוער בסיכון; תגבור לימודי במתמטיקה, באנגלית, בלשון, בהיסטוריה ובאזרחות

2009: הדרכת צוות המורים בביה"ס היסודי רמת אביב ג' לגבי עבודה עם ילדי פליטים מדרפור – הקניית קריאההפחתת אלימות עד רמת אפס.

2012: הוראת ערבית מדוברת וספרותית בישיבה התיכונית אביר יעקב בנהריה

2014-2018 כולל: הוראה לכיתות ט'-י"ב בתיכון וולדורף בהרדוף – בכל התחומים שאני בקיא בהם, ובעיקר בלשון לבגרות ובאנגלית לבגרות. בית הספר פועל בגישה האנתרופוסופית – מאוד מאוד מומלץ להכיר אותה.


ומה עוד? כמובן, עבודתי השוטפת עם ילדים, בני נוער ומבוגרים במסגרת העסק העצמאי, החל מסוף 2005. ואמנם בכל אותן מסגרות אני הייתי זה שבאופן רשמי "לימד", אך אני חייב לציין שהילדים, בני הנוער וגם המבוגרים שלימדתי – לימדו גם אותי, ואני עדיין משתדל ללמוד מכל אחד. תמיד אפשר ללמוד עוד – יש ובשיעור עם ילד אני לומד עקרונות חדשים בחשבון או בעברית, וכמעט בכל יום אני לומד מתלמידיי עוד לגבי סובלנות, סבלנות, הקשבה, קבלת האחר, שמחת חיים ואהבה.

רוצים ללמוד באווירה אחרת?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


הממליצים שלנו

מיכל אבס

ליאור חנך ילד יתום משני הוריו, עם קשיים לימודיים, חברתיים ורגשיים. ליאור חנך במסירות רבה, באכפתיות בולטת, תוך כדי הפגנת רגישות, הבנה ויצירתיות אף מעבר לנדרש. אין ספק ששנת חונכות זו תרמה מאוד לילד לשיפור בהרגשתו ומצבו.

מירי ק.

ליאור זורע בשומעיו את זרע הסקרנות והחשיבה , ומאפשר להם להצמיח כל אחד בעצמו את תובנותיו המתאימות לו.

לימור פרידמן

לראות את ליאור בהרצאה בפני קהל תלמידים זו חוויה רב חושית, מרתקת, מלמדת וממלאה את הלב שמחה. ליאור מצליח להעלות נושאים מורכבים בצורה מובנת שנחרטת בך ומעוררת בך התרגשות ומחשבה, ובה בעת מנחה ומכוונת אותך לעבר הכיוון הנכון בעבורך.

צביקה שחורי

ליאור מומלץ. אני מעל 20 שנה מחנך של תלמידים עם קשיים. ההמלצה על ליאור היא מהיכרות אישית/מקצועית עם יכולותיו לעשות פריצות דרך עם תלמידים, שרבים וטובים הרימו ידיים מול קשייהם.

עינת ו.

צפיתי בהרצאה של ליאור בבית הספר. הנושא היה מיוחד במינו, לא צפוי, היו הפתעות ו"טוויסטים" שהשאירו את הקהל במתח, והכריזמה של ליאור סחפה את הקהל. הדמויות שסיפר עליהן היו מרתקות. בסוף ההרצאה ליאור שילב דברים מהסיפור האישי שלו, וזה היה מרגש במיוחד.

רונית לביא

מורה משקיע, יסודי ומסור. למד את קשייו של בני והצליח לא רק ללמד אותו אלא גם להוכיח לו שהוא יכול ויודע. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

ד"ר יוסי גוטרמן

לליאור יכולת מקצועית מן המעלה הראשונה ומיומנות הוראה מצוינת, שבולטת בה הרגישות לדרכי חשיבתו של הלומד. בגישתו המקורית מצליח ליאור לעורר את התעניינותם ואף התלהבותם של תלמידיו. בעבודתו מגלה ליאור רצינות ואחריות ללא דופי, ומפתח יחסים מצוינים עם תלמידיו.

רות ולרי אטלן

ממליצה בחום! ראייה רב מערכתית שנשקפת בעבודה ייחודית מותאמת, הרואה את האדם כשלם. ליאור הוא אחד האנשים שמצליחים ללמד מתוך תפיסה מערכתית וכבוד האדם. שיטה שמובילה ללמידה משמעותית מהותית ולהפנמת ערכים.
חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי