מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

קורס רבדים – פירוט התכנים

פיתוח אופני חשיבה והתייחסות מיטביים לדיאלוג ולתקשורת עם ילדים, עם בני נוער ובכלל

לדעת איך לדבר עם תלמידים ובכלל, איך להקשיב לאחר באופן מיטיב,

איך להתייחס למה שאומר נער במצוקה ולמה שעובר עליו,

איך להבין את התלמידים ולהיות מובנים להם

כאנשי חינוך אנו מעוניינים בכלים לשיפור הביטחון, הדימוי והערך העצמי של הילד. אנו רוצים ללמוד כיצד לקיים תקשורת שאיננה סוגרת ומתסכלת אלא בונה דיאלוג ומקדמת.

בסדרת השיעורים שלפניכם, תרכשו אופני חשיבה והתייחסות להבנת סיטואציות שונות בקשר הורה-ילד ומורה-ילד, כמו גם להבנת מגוון אינטראקציות חברתיות. בנוסף, תקבלו כלים שיאפשרו לכם לפעול ולהגיב נכון במצבים שונים.

כולנו רוצים לעזור לילדינו וליקירינו, אך לא די בכוונות טובות – הנחות יסוד שגויות, כמו גם חוסר ידע, מובילים לא אחת להחרפת המצב.

בשיטת רבדים פיתחנו כלים וכללים ברורים: מהו באמת ביטחון עצמי; מהי הקשבה טובה ומהי כאילו-הקשבה; כיצד להתמודד עם קשיים, באיזה מינון להתמודד וכמה "לשחרר" ומתי; הבחנה ייחודית לשיטה: חוסר ידע לעומת אי הפעלת ידע; יש לכך השלכות גם במישור הלימודי וגם במישור היחסים החברתיים והביטחון העצמי.

פירוט תכני השיעורים

1. ביטחון עצמי

 1. סוגי/רמות הביטחון העצמי לפי שיטת רבדים וכיצד הם באים לידי ביטוי.
 2. מושגים חדשים בתחום הביטחון העצמי, מקיפים ומדויקים בהרבה מהשגורים.
 3. אופני התייחסות שלנו כהורים/כמורים/כחברים והשפעתם על רמת הביטחון העצמי.
 4. העקרונות המנחים בבניית ביטחון עצמי.

השיעור מאפשר בראש ובראשונה הבנה ברורה של המושגים התיאורטיים-חמקמקים שאנו משתמשים בהם כלאחר יד. במישור המעשי מאפשר השיעור הימנעות מדפוסי דיבור/התייחסות/התנהגות שעלולים להשפיע לרעה על הביטחון העצמי של הילד, כמו גם תחילת תרגול ויישום דפוסי התנהלות אחרים.

2. הקשבה

 1. הסבר ברור והדגמות לגבי הקשבה שגויה/נכונה.
 2. הדרכים להימנע מהקשבה שגויה.
 3. דרכי הקשבה נכונה ותרומתן ל"מוּקשב" ולמקשיב.
 4. פיתוח כישורי הבנת בן-השיח.

שיעור זה מאפשר לכם ולילד להגיע להבנה טובה עד מלאה ביניכם, לתקשורת מועילה ולא מתסכלת. חשיבות האופן שבו אנו מקשיבים ומגיבים לבן השיח שלנו, עשויה להיות קריטית.

3. הבחנה בין חוסר ידע לאי הפעלת ידע

 1. היתרונות המדומים שבאי-הפעלת הידע/ההבנה/המחשבה.
 2. המעבר מאי-הפעלת הידע להנמכת התפקוד הלימודי והחברתי.
 3. חוסר ידע אמיתי – חלקי ומוחלט, והשפעתו על התפקוד
 4. יישום ההבחנות: התמודדות של המורה עם המצבים השונים בדרגותיהם השונות.

בשיעור זה, מוצגת הבחנה ייחודית לשיטת רבדים, שהיא לב-ליבה של השיטה. ההבחנה ניתנת להבנה רק לאחר לימוד שני השיעורים הקודמים, והיא הכרחית על מנת להבין וליישם את תכני השיעור הבא – התמודדות עם קשיים. שיעור זה מאפשר לכם לעלות רמה נוספת בהבנת הקשיים או המצוקות של הילד, ומשכלל את יכולתכם להושיט עזרה.

4. התמודדות עם קשיים

 1. דרכי אי-התמודדות והתייחסות נכונה כלפיהן.
 2. זיהוי מידת יכולתו של האדם ומידת ההכרח שלו להתמודד עם קשיים לסוגיהם.
 3. מתן כלים להתמודדות בהקשר לימודי, חברתי ורגשי.

שיעור זה מאפשר לכם לגבש פרספקטיבה מושׂכלת על הקשיים של ילדכם, שלכם-עצמכם או של מי מהיקרים לכם, להעריך מתי "לשחרר" ובאיזו מידה, מתי ובאיזה מינון לדרוש התמודדות מעצמכם ומזולתכם, וכיצד לעשות זאת באופן מיטיב ומקדם. תוכלו לאמוד את ההשלכות שתהיינה לכל אפשרות.

5. סינתזת העקרונות לטובת פיתוח ויישום אופני החשיבה וההתייחסות

 1. בפרספקטיבה שנרכשה ומזוויות שונות – סיכום התכנים שנלמדו והבנת רבדים נוספים האצורים בהם.
 2. ניתוח מצבים והבנה מלאה כיצד להתמודד עמם בהתאם לעקרונות ולמושגים שנלמדו.

השיעורים בנויים כך שכל אחד מהם גם מהנה, גם מעשיר בידע רב וגם ניתן ליישום מלא. סדרת השיעורים בכללותה מאפשרת יישום ארוך-טווח של כל הכלים שנלמדו.

בכל מערך יש סיפורים אמיתיים מתוך הניסיון שלי עם ילדים ומבוגרים, כמו גם מחוויותיי האישיות כלקוי זמן ומרחב. עוד יש בכל מערך התייחסויות מפתיעות, מגוונות ומרעננות ליוצרים, ליצירות ולדמויות מהספרות ומהקולנוע הקלאסיים.

(לא יכול להתאפק מלתת פה דוגמאות ?: יוצרים: ג'ונתן סויפט, צ'רלי צ'פלין ועוד; יצירות: "נרקיס וגולדמונד", "מומו" ועוד; דמויות: סידהרתא ובנו, ילדי הרחוב והמשוגע מלקט הדמעות מ"ילדי רחוב" מאת יאנוש קורצ'ק. ואם כבר יאנוש קורצ'ק – הוא מככב בקורס, שהרי אחד מהיסודות של שיטת רבדים מצוי בגישתו של קורצ'ק, שאני חוקר עצמאית כבר יותר מעשרים שנה.)

לכל מי שקרא אבקש להביע הוקרה על הסבלנות והעניין, ולכל מי שרוכש את הקורס – חיזוק על הנכונות לאתגר את התפיסות המקובלות, וברכות על היוזמה לצאת בדרך חדשה ומרתקת למען עצמך ולמען הסובבים אותך.

אפשר לרכוש את הקורס בשני מסלולים:

 1. מסלול ללא ליווי. העלות: 300 ש"ח כולל מע"מ, בשישה תשלומים שווים. לרכישה ותשלום לחצו כאן..
 2. מסלול פרימיום – כולל הליווי האישי היומי שלי. מי שיבחר במסלול זה זכאי לשלוח בכל יום הודעה אחת בדואר האלקטרוני – עד 5 שאלת בהודעה, אין הגבלה על אורך ההודעה עצמה. כל הודעה תיענה באופן מושקע ומפורט. ניתן לשלוח את ההודעות בכל יום – גם בשבת וחג. את המענה אשלח בימי החול. העלות: 1500 ש"ח כולל מע"מ, בחמישה תשלומים שווים. לרכישה ותשלום לחצו כאן.

שיהיה לנו טוב ושנעשה רק טוב, ליאור

רוצים ללמוד באווירה אחרת?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


הממליצים שלנו

איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

רונית ל.

ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי