מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  בניית ביטחון עצמי ויכולת התמודדות, תקשורת איכותית עם תלמידינו וילדינו

  איך לשפר את הביטחון, הדימוי וערך העצמי של ילדים ובני נוער?

  כיצד לקיים תקשורת שבונה דיאלוג ומקדמת, ולא סוגרת ומתסכלת?

  הקורס המקוון בשיטת רבדים מיועד להורים ואנשי חינוך המבקשים לרכוש אופני חשיבה והתייחסות להבנת סיטואציות שונות בקשר הורה-ילד ומורה-ילד, כמו גם להבנת מגוון אינטראקציות חברתיות. בתוך חמישה שיעורים ללמידה עצמית תקבלו כלים שיאפשרו לכם לפעול ולהגיב נכון במצבים שונים:

  1 איך לדבר עם הילדים?
  2 מהי הקשבה מיטבית?
  3 כיצד להתייחס למצוקה?
  4 איך להבין ולהיות מובנים?

  קורס הבסיס

  מחיר 750 ש"ח
  חמישה מערכי שיעורים מוקלטים + מצגות מעודכנות. ניתן לחלק לחמישה תשלומים ללא ריבית.
  לרכישה

  קורס הפרימיום

  מחיר 1750 ש"ח
  חמישה מערכי שיעורים מוקלטים + מצגות מעודכנות + חומרי הרחבה והעשרה + ליווי אישי יומי באמצעות דואר אלקטרוני. ניתן לחלק לחמישה תשלומים ללא ריבית.
  לרכישה

  סילבוס הקורס

  שיעור 1: ביטחון עצמי

  א. סוגי ביטחון עצמי לפי שיטת רבדים וכיצד הם באים לידי ביטוי. ב. מושגים חדשים בתחום הביטחון העצמי, מקיפים ומדויקים בהרבה...
  +

  א. סוגי ביטחון עצמי לפי שיטת רבדים וכיצד הם באים לידי ביטוי.

  ב. מושגים חדשים בתחום הביטחון העצמי, מקיפים ומדויקים בהרבה מהשגורים.

  ג. אופני התייחסות שלנו כהורים/כמורים/כחברים והשפעתם על רמת הביטחון העצמי.

  ד. העקרונות המנחים בבניית ביטחון עצמי.

  השיעור מאפשר בראש ובראשונה הבנה ברורה של המושגים התיאורטיים-חמקמקים שאנו משתמשים בהם כלאחר יד. במישור המעשי מאפשר השיעור הימנעות מדפוסי דיבור/התייחסות/התנהגות שעלולים להשפיע לרעה על הביטחון העצמי של הילד, כמו גם תחילת תרגול ויישום דפוסי התנהלות אחרים.

  שיעור 2: הקשבה

  א. הסבר ברור והדגמות לגבי הקשבה שגויה/נכונה. ב. הדרכים להימנע מהקשבה שגויה. ג. דרכי הקשבה נכונה ותרומתן ל"מוּקשב...
  +

  א. הסבר ברור והדגמות לגבי הקשבה שגויה/נכונה.

  ב. הדרכים להימנע מהקשבה שגויה.

  ג. דרכי הקשבה נכונה ותרומתן ל"מוּקשב" ולמקשיב.

  ד. פיתוח כישורי הבנת בן-השיח.

  שיעור זה מאפשר לכם ולילד להגיע להבנה טובה עד מלאה ביניכם, לתקשורת מועילה ולא מתסכלת. חשיבות האופן שבו אנו מקשיבים ומגיבים לבן השיח שלנו, עשויה להיות קריטית.

  שיעור 3: חוסר ידע או אי הפעלת ידע?

  א. היתרונות המדומים שבאי-הפעלת הידע. ב. המעבר מאי-הפעלת הידע להנמכת התפקוד הלימודי והחברתי. ג. חוסר ידע אמיתי – חלקי ומו...
  +

  א. היתרונות המדומים שבאי-הפעלת הידע.

  ב. המעבר מאי-הפעלת הידע להנמכת התפקוד הלימודי והחברתי.

  ג. חוסר ידע אמיתי – חלקי ומוחלט, והשפעתו על התפקוד

  ד. יישום ההבחנות: התמודדות של המורה עם המצבים השונים בדרגותיהם השונות.

  בשיעור זה, מוצגת הבחנה ייחודית לשיטת רבדים, שהיא לב-ליבה של השיטה. ההבחנה ניתנת להבנה רק לאחר לימוד שני השיעורים הקודמים, והיא הכרחית על מנת להבין וליישם את תכני השיעור הבא – התמודדות עם קשיים. שיעור זה מאפשר לכם לעלות רמה נוספת בהבנת הקשיים או המצוקות של הילד, ומשכלל את יכולתכם להושיט עזרה.

  שיעור 4: התמודדות עם קשיים

  א. דרכי אי-התמודדות והתייחסות נכונה כלפיהן. ב. זיהוי מידת יכולתו של האדם ומידת ההכרח שלו להתמודד עם קשיים לסוגיהם. ג. מת...
  +

  א. דרכי אי-התמודדות והתייחסות נכונה כלפיהן.

  ב. זיהוי מידת יכולתו של האדם ומידת ההכרח שלו להתמודד עם קשיים לסוגיהם.

  ג. מתן כלים להתמודדות בהקשר לימודי, חברתי ורגשי.

  שיעור זה מאפשר לכם לגבש פרספקטיבה מושׂכלת על הקשיים של ילדכם, שלכם-עצמכם או של מי מהיקרים לכם, להעריך מתי "לשחרר" ובאיזו מידה, מתי ובאיזה מינון לדרוש התמודדות מעצמכם ומזולתכם, וכיצד לעשות זאת באופן מיטיב ומקדם. תוכלו לאמוד את ההשלכות שתהיינה לכל אפשרות.

  שיעור 5: סינתזת העקרונות וסיכום

  א. סיכום התכנים שנלמדו והבנת רבדים נוספים האצורים בהם בפרספקטיבה שנרכשה ומזוויות שונות. ב. ניתוח מצבים והבנה מלאה כיצד ל...
  +

  א. סיכום התכנים שנלמדו והבנת רבדים נוספים האצורים בהם בפרספקטיבה שנרכשה ומזוויות שונות.

  ב. ניתוח מצבים והבנה מלאה כיצד להתמודד עמם בהתאם לעקרונות ולמושגים שנלמדו.

  הממליצים שלנו

  איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

  ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

  רונית ל.

  ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

  איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

  ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

  אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

  מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

  לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

  הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

  אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

  ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

  לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

  אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

  אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

  ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.

  אודות שיטת רבדים

  שיטת רבדים פותחה על ידי ליאור דגן, מרצה הקורס המקוון. השיטה מבוססת בין היתר על מחקר מקיף שביצע ליאור באוניברסיטת חיפה, ניסיון רב שנרכש בעבודה עם תלמידים במסגרות מגוונות, על גישתו של יאנוש קורצ'ק והפן היישומי שלה, וגם על המקום האישי של ליאור כאדם עם לקות זמן ומרחב, דבר המגביר את היכולת האמפתית ואת ההבנה לתלמיד ורגשותיו. הקורס המקוון יאפשר גם לכם ללמוד את עקרונות שיטת רבדים ולרכוש כלים יקרי ערך שיסייעו לכם לשפר את התקשורת עם ילדים ובני נוער.

  שאלה: איך אדע שאני מיישמ/ת נכון את הדברים שלמדתי בקורס?

  תשובה: ההסברים היישומיים מובאים באופן ברור ומפורט, וסיפורי המקרה בנויים כך שהם מבהירים כיצד ליישם את התכנים. בנוסף, יש אפשרות למסלול עם ליווי אישי יומי שלי, על בסיס מקום פנוי.

  שאלה: הקורס מבוסס רק על תיאוריות, או גם פרקטיקה?

  תשובה: שיטת רבדים משלבת ידע אקדמי-מחקרי עם התנסויות מגוונות בשטח. השיטה פותחה תוך כדי אינטראקציה מתמדת עם ילדים, בני נוער ומבוגרים.

  שאלה: אני לא בטוח/ה שזה מתאים לי, לילדים שלי, לבעיות הספציפיות שלי או לאמונה שלי.

  תשובה: שיטת רבדים בנויה כך שהיא חוצה מגזרים. אפשר ליישמה באופן שישתלב היטב גם במגזר החרדי, במגזר הערבי, בחינוך הרגיל, בחינוך האנתרופוסופי ועוד. אם בכל זאת קיים סימן שאלה באשר להתאמת הקורס לכם, לילדים או לתלמידים שלכם, ניתן ליצור איתי קשר באופן אישי ולהתייעץ.
  חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי