מעוניינים באוירת לימודים שונה ורגועה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

הרצאות

ליאור דגן נושא הרצאות מקצועיות וכן הרצאות העצמה והעשרה. בכל הרצאה ליאור מחויב לכך שהקהל יעבור חוויה מרתקת, עשירה ומעשירה.

הרצאות מקצועיות – בעיקר למורים

צוותי חינוך ומטפלים באנשים בעלי לקות למידה, ניצבים לעיתים בפני מצבים, בהם עליהם להתמודד עם תלמידים, אשר הפסיקו להאמין בעצמםתלמידים בעלי בעיות רגשיות במידה זו או אחרת, אשר סובבות סביב התמודדות, או יותר נכון אי-התמודדות, עם הלקות ועם תגובת החברה הסובבת וקבלתה או אי קבלתה את האדם בעל הלקות כשווה בין שווים. לא תמיד יודע הצוות או המורה הבודד כיצד להתנהל בצורה נכונה ומה הם הכלים שנתונים בידיו על מנת לסייע ולעזור לאותו התלמיד לצאת מ"מעגל הקסמים" אליו נכנס.

ההרצאות המקצועיות של ליאור דגן מבוססות על שיטת רבדים ועל עבודתו רבת השנים (מאז 1996) עם בעלי לקות למידה מסוגים שונים, עבודה שהניבה הצלחות רבות והחזירה למעגל הלמידה והחברה אנשים שהיו על סף יאוש ותסכול. הרצאות אלה נותנות ארגז כלים נוסף לצוותי חינוך ומטפלים, הרואים בעבודתם שליחות, ונחושים להצליח כאנשי חינוך. ההרצאות מובאות בצורה חיה ומלאת הומור ורגש, תוך שיתוף הקהל. השתתפות בהרצאות מבטיחה, מעבר לקבלת ארגז כלים חדש ומרתק, גם חווייה ייחודית, איכותית, מבדרת ומלאת עניין.

לבחירתכם, ניתן להתאים את ההרצאות לסיטואציות ספציפיות אשר נתקלתם בהן במהלך העבודה עם תלמידים או בעלי לקות למידה זו או אחרת, ויצירת ארגז כלים "תפור לפי מידה" (tailor made) עבור הצוות שלכם.

בין ההרצאות המקצועיות תוכלו למצוא:

  • הרצאה מקצועית למאבחנים ולמורים מתחום הלשון וההוראה המתקנת בשפה/קריאה: כָּדַרְתִּי בַּבַּעוּט – שיטות לעבודה עם לקויי קריאה. הרצאה מרתקת ומפתיעה, שבחלקה הראשון (כחצי שעה) – הצגת המחקר שביצע ליאור דגן במהלך התואר השני באוני' חיפה. המחקר עוסק בגורמים המבחינים בין לקויי קריאה לקוראים מיומנים. הצגת גישה חדשנית ומעמיקה לגבי קריאה, הבנת הנקרא ומיומנויות לשוניות באופן כללי. יש לציין שהגישה נתמכת במחקרים נוספים מהשנים האחרונות. חלקה השני של ההרצאה (כשעה): דרכי הוראה חדשניות בגישה הנובעת מהמחקר. דרכי הוראה המשלבות הומור, הפעלת רגש ומחשבה; שיטות שבמהלכן גם המורה וגם התלמידים – פעילים, יוצרים, נהנים, לומדים, מתקדמים ומתעצמים. ההרצאה מלווה במצגת.
  • הרצאה להורים ולמורים – עולמו הרגשי של ילד לקוי למידה: הרצאה מקצועית הפותחת שער לעולמו הרגשי של הילד בעל לקות הלמידה, וכלים כיצד לפעול עמו בצורה נכונה. ההרצאה משלבת תכנים מדעיים עם סיפורים אישיים והתייחסות למכלול ההיבטים הקשורים לנושא – גם היבטים לימודיים וגם כאלה הקשורים לחיי היום-יום. ההרצאה מעניקה כלים יישומיים להורים ולמורים. ההרצאה מלווה במצגת.
  • הרצאה למורים ולאנשי חינוך בכלל – למידה בונה ביטחון עצמי ו"למידה" הורסת ביטחון עצמי: מהם יחסי הגומלין בין ביטחון עצמי ולמידה; איך אנו כמורים עלולים מבלי משים להביא תלמיד למצב של חוסר ביטחון וחוסר אונים מוחלט, ומאידך איך אנו יכולים להביא את תלמידינו (ומתוך כך גם את עצמנו) להעצמה ולפריחה. מהן דרכי אי-התמודדות, איך אנו עלולים להיות שותפים ביצירתן (ולחשוב בטעות שאנו מעצימים את התלמיד), וכיצד אנו יכולים לעודד התמודדות אמיתית – בכל תחום שאנו מלמדים. בהרצאה מוענקים כלים יישומיים למורים, וגם להורים.

הרצאות העצמה והעשרה

קבלת האחר והבנת האחר מהוות אבן דרך בחייו של ליאור דגן. כאדם בעל לקות זמן ומרחב, חווה ליאור חוויות שעיצבו את דרכו ואת אורח חייו, ותרמו לפיתוח ראיית העולם הייחודית שלו. ליאור רואה שליחות בהעברת תובנותיו ואבחנותיו החדות לקהלים רבים, ובכך להעניק להם כלים מעשיים להבנה ולהכלה, ולתרום ליכולתם להיטיב עם עצמם ועם זולתם.

ליאור מפעיל בפעילויותיו בפני קהל מיומנות אמנותית שהוא מקפיד להתאמן בהּ ולשכללהּ: storytelling – היכולת לבנות סיפור ולספרו לקהל באופן מרתק. בחלק מהפעילויות ליאור מפעיל את כישוריו בתחום אמנותי מרתק אחר: שירה מדוברת בחריזה וירטואוזית.

בדומה להרצאות המקצועיות, גם כאן תוכלו להזמין הרצאה המותאמת לקהל שלכם, בהתבסס על מגוון התכנים המופיעים באתר.

בין ההרצאות והמופעים המוצעים ניתן למצוא:

  • המכשף ומלקט הדמעות – להביט מעיני האחר: הרצאה יוצאת דופן בתוכנהּ ובסגנונהּ. דרך דמויות אקסצנטריות וקטעים מופלאים משני ספרים של יאנוש קורצ'ק – "קאיטוש המכשף" ו-"ילדי רחוב" – חושף ליאור בפני הקהל היבטים לא מוכרים בגישתו של קורצ'ק. תכנים מפתיעים, מעוררי מחשבה ומפוררי שלווה, שנויים במחלוקת וחדשניים גם כיום, בהרצאה מיוחדת עם מימד קסום, בד בבד עם יישום. ליאור מראה כיצד הוא מיישם את הדברים במלואם בעבודתו עם אנשי חינוך, ועם ילדים ומבוגרים לקויי למידה.
  • אוצרות חכמי הקדם והאוצר שבתוכך: ערב קסום המורכב מסיפורים עתיקים מרתקים מאוצרות חכמי הקדם – מיוון, מאוזבקיסטאן, מאיי הבלקן ומכּאן. הסיפורים משתלבים למארג אחד, ועם טעימה מסיפורו האישי של ליאור יוצרים אמירה ההולכת ומתעצמת על מקומו של האדם בחברה, על חריגוּת ועל ביטחון עצמי אמיתי. אירוע מלא הומור, עם שיתוף מאתגר של הקהל.
  • הסוג החדש של היופי הזה: סיפורו האישי של ליאור דגן כלקוי זמן ומרחב והיום מומחה ללקויי קריאה, וסיפוריהם של ילדים ומבוגרים אחרים המתמודדים עם שונוּת, במופע המשלב הומור וקטעי שירה מדוברת קצביים עם וירטואוזיות בצליל ובחריזה. חוויה מיוחדת, מרגשת ומטלטלת.

המלצות על הרצאותיו של ליאור

המלצות על הרצאותיו של ליאור דגן: יצירת קשר עם הקהל, העברת מסרים מורכבים באופן חי ומרתק, הסיפורים המרגשים, ההבנה והגילויים שחווים גם אנשים בעלי ניסיון וידע בתחום ההרצאה, ההומור, יכולתו של ליאור לרתק את שומעיו ולזרוע בהם את זרע הסקרנות, ואיכויות נוספות.

ממליצים נוספים על הרצאותיו של ליאור

גם האנשים המופיעים בדף זה ישמחו להמליץ על ההרצאות והמופעים של ליאור.

רוצים ללמוד באווירה אחרת?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם:


הממליצים שלנו

איריס סמליאן - אמא של אורן ובן

ליאור דגן מורה מיוחד. מצליח לגרום גם לתלמיד שמאמין שהוא שונא ללמוד, לגלות בתוכו את הסקרנות ואת הרצון להבין. אני מאושרת שבחרתי בו כמורה לילדיי.

רונית ל.

ליאור בנה תכנית לימודים לבני ובהדרכתו ובתמיכתו, שכללה זמן מעבר לשיעורים, בני ניגש ליחידה הראשונה במתמטיקה ולאחריה ליחידה השנייה, וכן לשתי יחידות בלשון, והצליח בבחינות. ללא ליאור, בני היה ממשיך להאמין שמתמטיקה הינה מעבר ליכולותיו – ליאור עזר לו להאמין בעצמו וביכולותיו.

איתי בראונשטיין - סטודנט באוניברסיטת ת"א

ליאור עזר לי מאוד בשיעורים הפרטיים במהלך הסמסטר, שהתבצעו בעזרת תוכנת הסקייפ, ללמוד את החומר מרמה של חוסר הבנה כמעט מוחלט לרמה שאפשרה לי לעבור את המבחן במועד א'.

אסנת טרנוס - מאמנת אישית, אמא של גיל

מחוויה אישית מביקור אצל ליאור עם הבת שלי, אני יכולה להעיד על שיעור מצחיק ומעורר סקרנות. זו הייתה חוויה אחרת שונה מעוררת ובהחלט מלאת הומור וכיף גדול! ואנחנו למודי ניסיון עם דרכים אחרות. אני יכולה רק לומר בצער: חבל שלא פגשנו אותך הרבה לפני - הרבה תסכול היה נחסך מאיתנו.

לימור פרידמן - ספרנית ומורה לפסנתר ומוסיקה בבית ספר תיכון

הדילמות מוצגות ע'י ליאור בכישרון רב, בסיפורים שניתן להזדהות ולהתמגנט בקלות עם גיבוריהם. בכל הרצאה הצופה מצטייד בתובנות שעשויות לחולל שינוי משמעותי בהמשך דרכו בחיים. ניכר כי נעשתה הכנה רבה וחשיבה עמוקה בדרך ההגשה וכן רצון אדיר לסייע ולהוביל את הצופה למסע אל מחוזות חשובים בעבורו. אני מודה מעומק הלב לליאור על הרצאותיו המעולות ומצפה לעוד רבות.

אורנה אנגל - מורה לאומנות ומחנכת

ליאור מביא מסר חשוב, אולי החשוב ביותר שניתן להביא: "הייה אתה, בדיוק כמו שאתה." החיבור של ליאור לדמויות שהוא מספר עליהן מתגלה במהלך ההרצאה, והוא נוגע ללב ומשעשע כאחד.

לירי שדמי - יועצת חינוכית ומלווה ילדים עם צרכים מיוחדים

אני מלאת התפעלות מהדרך שלך לעבוד עם הנערה הזאת גם במתמטיקה וגם בפן ההתנהגותי והמוסרי. תבורך.

אביגיל אורן - מורה למתמטיקה בחינוך הרגיל והמיוחד

ליאור הוא נכס. כשליאור לוקח מקרה לידיו הוא נותן את הנשמה ואינו חוסך שמץ של מאמץ. הוא מתייחס לכל מקרה כאילו הוא במרכז עולמו.
חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי